Łeba - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Łeby

Położona w województwie pomorskim Łeba to znana miejscowość wypoczynkowa nad rzekami Łebą i Chełstem, z bezpośrednim dostępem do kąpieliska morskiego. Dociera tutaj droga wojewódzka nr 214, która łączy Łebę z Werlubiem w województwie kujawsko-pomorskim. Około 6 km na południe przebiega też droga wojewódzka nr 213, która docelowo łączy Celbowo i Słupsk. Łeba posiada bardzo dogodne połączenia komunikacyjne. Rozkłady pociągów i autobusów można sprawdzić za pomocą GoEuro - praktycznej wyszukiwarki, która podaje też informacje m.in. o miejscowych atrakcjach.

W centrum miejscowości, przy pl. Dworcowym znajduje się stacja kolejowa PKP Łeba. W sezonie letnim dojeżdżają tu pociągi TLK i Przewozów Regionalnych z miast takich jak Warszawa, Gdynia, Lębork, Wrocław czy Katowice. Poza sezonem konieczna będzie przesiadka w Lęborku. Aby dotrzeć do Łeby z pozostałych regionów Polski, należy dojechać do dworca PKP Lębork lub PKP Gdynia. Funkcjonuje tu także wiele połączeń autobusowych - podobnie jak w przypadku kolei, w sezonie letnim busy dojeżdżają do Łeby także z dalszych regionów kraju. Przewozy oferują m.in. PKS Słupsk, PKS Lębork, PKS Łódź i PKS Polonus, a także firmy prywatne: Boguś-BUS, Trako, Polbus i DAW. Autobusem do Łeby można dojechać m.in. z Lęborka, Gdyni, Gdańska, Warszawy, Wrocławia, Łodzi i Słupska. Busy zatrzymują się na trzech przystankach ulokowanych w rożnych częściach Łeby: przy ul. Sportowej niedaleko plaży, przy stacji PKP oraz w części południowej - przy CPN.

Istnieje również opcja dojazdu z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku przy ul. Słowackiego. Stąd kursują busy prywatnych firm Bosman i DAW. Samolotem do Gdańska można dotrzeć z Warszawy. W samej Łebie można poruszać się na piechotę lub taksówkami - postój taksówek znajduje się tuż obok dworca PKP.

rozwiń
Łeba - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij