Sea Park Sarbsk

Sea Park Sarbsk to tematyczny park rozrywkowo-edukacyjny, którego liczne atrakcje związane są z morzami, oceanami, przedstawicielami wodnej flory i fauny oraz z historią i kulturą polskiego Pomorza. Sea Park posiada tak szeroki wachlarz interesujących opcji, że zgłębienie wszystkich jego zakątków zajmie wiele przyjemnie spędzonych godzin - najlepiej w kompletnym gronie rodzinnym.

Bodaj największym obiektem w parku pod Łebą jest fokarium, składające się z 8 basenów zewnętrznych. Pokazy - karmienie tzw. trening medyczny, w trakcie którego zwierzęta wykonują polecenia i przyzwyczajają się do opiekunów - odbywające się na 3 z nich ogląda się z trybun. Żyją tutaj przedstawiciele 4 różnych gatunków: foki szarej, kotika południowoamerykańskiego, foki pospolitej i uchatki kalifornijskiej.

Żywe zwierzęta przebywają również w wolierach dla ptaków. Dla 24 skrzydlatych gatunków, naturalnie występujących w strefie przybrzeżnej Bałtyku, wydzielono 120 m² terenu.

Inne (nad)morskie stworzenia można podziwiać na ekranach kilku sal multimedialnych. Takich obiektów na terenie Sea Parku jest aż 4. W nowoczesnej technologii prezentowane są zwierzęta z egzotycznych zakątków świata oraz realistyczne animacje z prehistorycznymi gadami. Dla dzieci zaś przygotowano specjalne, interaktywne sesje edukacyjne.

Niewątpliwie dużą atrakcją Sea Parku są 2 parki realistycznych modeli. W pierwszym z nich królują rzeźby rekinów, pingwinów, morsów, żółwi, kałamarnic i innych władców głębin. Figury odwzorowują naturalne rozmiary przedstawianych gatunków. Drugą ścieżkę makiet tworzą miniatury latarni morskich stojących na polskim wybrzeżu. W obu przypadkach nie mogło zabraknąć wypełnionych ciekawostkami tablic informacyjnych.

Za niewątpliwie istotne miejsce należy uznać Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego. Posiada ono 9 stałych ekspozycji tematycznych, prezentujących ciekawe dzieła sztuki oraz sprzęty i pamiątki związane z morskimi wyprawami. Wystawy to m.in. Pomorskie Łodzie i Kutry, Warsztat cieśli okrętowego czy Mesa Kapitana Morgana.

À propos sławnego pirata - korsarze wyjęci spod prawa stanowią podstawowy motyw przewodni w kilku obecnych tu parkach zabaw, zbudowanych specjalnie z myślą o najmłodszych zwiedzających. Jest mieszczący się we wnętrzach okrętu “Wodnik” małpi gaj (labirynty, baseny z kulkami, zjeżdżalnie), jest plac zabaw z urządzeniami stylizowanymi na morskie głębiny, jest park linowy (głównie kładki i mostki), jest mini-kolejka turystyczna, jest wreszcie Wrak na Wspak: XVII-wieczny szwedzki galeon “Solen”, w którym góra i dół zamieniły się miejscami. Ciekawostka historyczna: oba statki, których repliki znajdują się w Sea Parku, starły się ze sobą w trakcie bitwy pod Oliwą w 1627 roku.

Sea Park funkcjonuje od początku kwietnia do końca listopada. Najdłużej jest czynny w lipcu i sierpniu.

Dodaj opinię

Park rozrywkowo-edukacyjny dla całej rodziny, w którym kryje się mnóstwo głębi. Żywe zwierzęta można obejrzeć w fokarium i ptasich wolierach (razem 28 gatunków), są też realistyczne modele morskich stworzeń. W kilku miejschach wyświetlane są przyrodnicze filmy, działa też muzeum kultury Pomorza. Nie brakuje stylowo dekorowanych placów zabaw dla dzieci.

Sea Park Sarbsk adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Sea Park Sarbsk, zobacz gdzie w Łebie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Sea Park Sarbsk.
Ceny biletów / cennik wejść do Sea Park Sarbsk. Redakcja serwisu www.xn--eba-gwa.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 29 zł
    Sea Park Sarbsk cena biletu ulgowego: 29 zł
  • 39 zł
    Sea Park Sarbsk cena biletu normalnego: 39 zł
  • Grupowy 24
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Sea Park Sarbsk opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij