Rejsy pasażerskie

W kurorcie turystycznym klasy Łeby nie mogło zabraknąć propozycji turystycznych rejsów po okolicznych wodach. Różnej klasy statki pasażerskie kursują przede wszystkim po Łebsku oraz po Morzu Bałtyckim. I w jednym, i w drugim przypadku na uczestników czekają niepowtarzalne widoki oraz dodatkowe atrakcje.

Z przystani w Rąbkach nad północno-wschodnimi brzegami jeziora wypływają długie, kryte baldachimem jednostki. Krótszy wariant rejsu, trwającego ok. 20-25 minut, po wycieczce wzdłuż linii brzegowej kończy się w pobliżu Muzeum Wyrzutni Rakiet. Celem dłuższych wypraw po Łebsku są Kluki i tamtejsze Muzeum Wsi Słowińskiej. Część rejsowa blisko 8-godzinnej wycieczki trwa w obie strony ok 3 godzin.

Obok klasycznych wycieczkowców, z Łeby na morze wypływają także nie do końca typowe statki - np. starannie wystylizowany na XVII-wieczny galeon “Gryf”, cumujący zwykle przy ul. Abrahama, w północnej części portu na rzece Łebie. Ozdoby i cieszące oko detale dwumasztowca pozwalają poczuć się jak prawdziwy wilkmorski sprzed kilku stuleci. Każdy pasażer ma tu możliwość, by przez chwilę samemu chwycić za koło sterowe. Dla większych grup możliwe jest zorganizowanie zabawy z muzyką, szantami i stosownym poczęstunkiem.

Pewną odmianą rejsów pasażerskich są wędkarskie wyprawy na pełne morze. Tego typu wycieczki organizuje wielu rybaków i właścicieli jachtów w Łebie - warto popytać w porcie.

Dodaj opinię

Wycieczki po wodach mórz i jezior na pokładach statków pasażerskich to bez wątpienia jedna z najciekawszych atrakcji w Łebie. Kto zawsze marzył o zostaniu kapitanem korsarzy - rejs “Gryfem”, wyglądającym jak wyjęty wprost z XVII w., oferuje każdemu chwilę kierowania statkiem. Wyprawy po Łebsku proponują przede wszystkim dotarcie do fascynujących muzeów w Łebie i okolicy.

Filmowaniem Rejsów pasażerskich może zająć się firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Rejsy pasażerskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rejsy pasażerskie, zobacz gdzie w Łebie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rejsy pasażerskie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rejsy pasażerskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij