Muzeum motyli

Motyle - niby piękne, zwiewne i łagodne, ale gdyby im się przyjrzeć bliżej i poznać ich zwyczaje… Wtedy pokazują mroczną, okrutną stronę swojej natury, tak charakterystyczną dla wyjątkowo bezwzględnego świata owadów.

W łebskim Muzeum Motyli zebrano ponad 4 tysiące okazów z wielu różnych gatunków - nie tylko motyli. Przez szkło 102 gablot można zobaczyć spreparowane straszyki, pluskwiaki, pająki czy chrząszcze. Entomologiczne eksponaty pochodzą niemal ze wszystkich stron świata, brakuje tylko mieszkańców Australii i Japonii. Oczywiście nie mogło zabraknąć bogatych w informacje tablic i grafik. Dla dzieci przygotowano kolorowy, interaktywny test wiedzy o motylach, do rozwiązania po zakończeniu zwiedzania.

Kolekcja powstała na bazie prywatnego zbioru, przygotowywanego już od 1937 roku. Do najciekawszych okazów należą przedstawiciele gatunku Pawica Atlas - największych znanych motyli na świecie. Ci owadzi giganci rozmiarami przynajmniej dorównują kuchennej patelni - takiej o średnicy 24-30 centymetrów.

Muzeum jest otwarte dla turystów indywidualnych od maja do września - w pozostałe miesiące przyjmuje tylko grupy zorganizowane. Placówka posiada jeszcze drugi oddział, zlokalizowany we Władysławowie.

Dodaj opinię

Motyle to prawdopodobnie najpiękniejsi przedstawiciele owadziego królestwa - choć, jak się okazuje, okrucieństwem swoich zwyczajów nie różnią się tak bardzo od swoich mniej lubianych, dalekich krewniaków. W muzeum w Łebie można obejrzeć ponad 4 tysiące gatunków, nie tylko motyli. Do najciekawszych z pewnością należy blisko 30-centymetrowa Pawica Atlas.

Muzeum motyli adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum motyli, zobacz gdzie w Łebie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum motyli.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum motyli. Redakcja serwisu www.xn--eba-gwa.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 8 zł
    Muzeum motyli cena biletu ulgowego: 8 zł
  • 10 zł
    Muzeum motyli cena biletu normalnego: 10 zł
  • 30-35 zł
    Muzeum motyli cena biletu rodzinnego: 30-35 zł
  • Grupowy 7
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum motyli opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij