Jezioro Sarbsko

Jezioro Sarbsko to podłużny akwen przybrzeżny, oddzielony od morza szeroką na ok. kilometr Mierzeją Sarbską. Jezioro płytkie (maksymalnie 3,2 metra), z mulistym dnem położonym nieznacznie poniżej poziomu Bałtyku - lustro wodny znajduje się mniej więcej na wysokości 30 cm n.p.m.

Większość południowych brzegów Sarbska porastają trzciny, z kolei na północy wznoszą się wydmy - najwyższe z nich mają ok. 22 m. Jezioro ma do 6,6 km szerokości i 1,2 km długości - jego powierzchnia to dokładnie 651,7 ha.

Sarbsko łączy się z wpadającą do morza Łebą poprzez rzekę Chełst. Jej nurt, liczący w sumie 31,8 km od źródeł pod Gościęcinem, uważany jest za jeden z najczystszych w całej Polsce. To także najważniejszy dla zasilenia jeziora w wodę ciek.Akwen wyjątkowo sprzyja nauce windsurfingu, o czym świadczy obecność kilku szkółek i wypożyczalni profesjonalnego sprzętu, zlokalizowanych na południowych brzegach jeziora.

Dodaj opinię

Zbiornik o powierzchni ponad 650 hektarów, z kryptodepresyjnym dnem i niewielkiej głębokości - do 320 centymetrów. Południowe brzegi przybrzeżnego jeziora są płaskie i zarośnięte, natomiast północne zaczynają się u stóp całkiem wysokich (do 22 m) wydm na mierzei. Sarbsko to doskonały akwen dla amatorów windsurfingu i kajakarstwa.

Jezioro Sarbsko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Sarbsko, zobacz gdzie w Łebie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Sarbsko.
  • Ulica
    Jezioro Sarbsko
    Jezioro Sarbsko mieści się przy ulicy Jezioro Sarbsko w Łebie
  • 84-360 Łeba
  • 6517000
  • 1200
  • 6600
  • 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Sarbsko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij