Illuzeum - Wystawa Interaktywna

Illuzeum to niezwykły świat iluzji optycznych, wizualnych sztuczek, fizycznych doświadczeń i interesujących sposobów na “oszukanie” umysłu. Nauka fizyki i optyki (z niewielką domieszką biologii) w bodaj najzabawniejszej formie.

W łebskim Illuzeum przygotowano ponad 100 stanowisk i historycznych eksponatów. Są wśród nich m.in. Ruchoma Ściana, trójwymiarowe obrazy, Śpiewająca Misa Czarodziejów, hologramy, Zoetrop (“ruchomy komiks” z XIX wieku) czy obraz wyświetlany na szprychach roweru. Oczywiście większość urządzeń i stacji wymaga konkretnej aktywności ze strony użytkowników, by zadziałało jak należy.

Placówka zwykle funkcjonuje bez ograniczeń od początku maja do końca września. Poza tym okienkiem jest otwarte tylko dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym ustaleniu terminu zwiedzania.

Wystawa Interaktywna została wyróżniona “Turystycznym Oskarem”, przyznawanym przez Lokalną Organizację Turystyczną, za “kreatywność i innowacyjność oferty jako alternatywy spędzania wolnego czasu”.

Dodaj opinię

Jak zbudowane są najciekawsze iluzje optyczne, jakie zjawiska fizyczne i cechy ludzkiego umysłu wykorzystują, jak to się dzieje, że “pierwsze rzuty oka” - a w niektórych przypadkach kolejne również - przynoszą czasami całkowicie mylne wrażenie. Te sprawy pomoże zrozumieć wizyta w Illuzeum, w którym czeka ponad 100 zabawek i stanowisk do interaktywnych badań.

Illuzeum - Wystawa Interaktywna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Illuzeum - Wystawa Interaktywna, zobacz gdzie w Łebie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Illuzeum - Wystawa Interaktywna.
Ceny biletów / cennik wejść do Illuzeum - Wystawa Interaktywna. Redakcja serwisu www.xn--eba-gwa.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 9 zł
    Illuzeum - Wystawa Interaktywna cena biletu ulgowego: 9 zł
  • 10 zł
    Illuzeum - Wystawa Interaktywna cena biletu normalnego: 10 zł
  • 32-40 zł
    Illuzeum - Wystawa Interaktywna cena biletu rodzinnego: 32-40 zł
  • Grupowy 7
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Illuzeum - Wystawa Interaktywna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij